Žena volala hlídku na hlučného souseda, senior vyháněl červotoče rokenrolem

  14:36
Vyhrocený sousedský spor museli řešit pardubičtí strážníci. Volala je pětasedmdesátiletá žena, že ji soused obtěžuje hlasitou hudbou. Stejně starý důchodce ale hlídce řekl, že se jen snaží vypudit nežádoucí hmyz.

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Přivolaní strážníci podle svých slov přijeli v pátek v poledne do naprosto klidné ulice. Šli si tedy vyslechnout verzi obou důchodců.

Zatímco seniorka si stěžovala na rámus, pětasedmdesátiletý soused z vedlejšího domu vylíčil, že chtěl vyzkoušet návod na vyhánění červotočů hudbou, který viděl v televizi. Proto si pustil rokenrol.

„Oba byli ve svém tvrzení velmi umanutí. Zatímco muž obhajoval nutnou likvidaci červotočů nejen hudbou, ale i octovými návnadami, žena zase neustále tvrdila, že ji doma hučí zeď,“ řekla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Podotkla, že strážníkům se hlasitost hudby nejevila nijak neúnosná.

„Naopak hrála tak, že byla slyšet pouze v místnosti, nikoliv před anebo v sousedním domě. Přesto se šla hlídka osobně přesvědčit poslechem do domu ženy, kde byl absolutní klid,“ řekla Klementová.

Vzhledem k vyššímu věku obou aktérů strážníci spor dál neřešili. Oba seniory vyslechli, zjistili, že nic nenasvědčuje protiprávnímu jednání, a zase odjeli.

Autor: