Řidič narazil do aut blokujících chodník, zasáhl čekající ženu a dítě

  13:28
Ani vlastní opatrnost neuchránila na Olomoucku starší ženu s malou holčičkou, kterým na chodníku překážela v cestě zaparkovaná auta. Když čekaly na vhodný okamžik, aby je mohly obejít, naboural do aut projíždějící řidič a jedno z nich na dvojici odrazil.

Projíždějící vůz narazil v Července do aut stojících na chodníku. Náraz je odhodil a jedno zasáhlo starší ženu a dítě, které čekaly, až budou moci překážku na chodníku obejít. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v neděli v půl čtvrté odpoledne ve Vítězné ulici v obci Červenka. Devětačtyřicetiletý řidič ve Škodě Superb jel směrem od Litovle a do tří aut zaparkovaných na chodníku naboural v protisměru.

„Za jedním z vozů se v tu chvíli nacházela šestašedesátiletá žena a dítě, které čekaly, až po silnici nic nepojede, aby po ní mohly zaparkovaná auta obejít. Náraz škodovky však vozy odhodil a jeden z nich narazil do obou chodkyň,“ popsala olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

Záchranné službě byli v první chvíli nahlášeni tři zranění - kromě ženy s dítětem i nezletilá spolujezdkyně ze škodovky.

„K nehodě vzlétl vrtulník a vyjela výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci. Na místě lékař trojici vyšetřil, v případě obou nezletilých nebyl transport do nemocnice nutný. K následné péči tak byla převezena pouze dospělá pacientka s lehčím zraněním,“ shrnul mluvčí krajské záchranky Pavel Lampa.

Trestu neujdou ani špatně parkující řidiči

Hmotné škody jsou předběžně vyčísleny na 170 tisíc korun, okolnosti nehody policisté vyšetřují. Dechové zkoušky vyloučily alkohol jak u řidiče, tak i u starší z chodkyň.

Trestu zřejmě neujdou ani řidiči, kteří svými auty znemožnili průchod po chodníku.

„Dopustili se přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, který bude oznámen příslušnému správnímu úřadu,“ poznamenala Urbánková.

Autor: