Lupič si z benzínky odnesl 400 tisíc, zaplatil dluhy a pronajal si auto

  10:47
Policisté zadrželi jednadvacetiletého mladíka, který na začátku června přepadl čerpací stanici v Losiné u Plzně. V igelitové tašce si odnesl téměř 400 tisíc korun. Lupič se zpočátku vydával za svědka, který viděl, jak pachatel z místa činu utíká.

Pachatel, který přepadl čerpací stanici u Losiné a odnesl si téměř 400 tisíc korun, na sebe upozornil také tím, že si pronajal luxusní auto. | foto: Policie ČR

Obviněný muž se nejdříve vydával za svědka celého přepadení a policistům tvrdil, že pachatele viděl od čerpací stanice utíkat. Chtěl ho prý dopadnout, ale to se mu nepodařilo.

Kriminalisté výpověď muže začali prověřovat, sledovali ho a zjistili, že mladík si pořídil různou elektroniku, platit dluhy, které měl z minulosti, a pronajal si luxusní zahraniční vozidlo.

Fotogalerie

„Následně se pod tíhou důkazů přiznal, že si vše vymyslel a peníze odcizil on sám,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Jednadvacetiletého muže policisté obvinili z loupeže a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Ve vězení může skončit až na deset let.

K loupeži se mladík z Losiné odhodlal 7. června po desáté hodině večer. Na hlavě měl kuklu a v ruce nůž. Pod pohrůžkou násilí donutil obsluhu čerpačky, aby otevřela trezor. V igelitové tašce si odnesl téměř 400 tisíc korun.

Autor: