Čekají nás tropické teploty a četné bouřky

  11:28
Teplé jihovýchodní proudění, které u nás bude celý tento týden ovlivňovat počasí, přinese tropické teploty a četné bouřky, které se budou místy vytvářet. Nejteplejším dnem by měl být dnešek, odpolední maxima by se mohla vyšplhat až na 32 stupňů Celsia.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

Dnešní odpoledne bude převážně polojasné, místy s bouřkami. Teploty se vyšplhají na 28 až 32 stupňů, v Polabí to může být i 33 stupňů.

Středeční ranní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 stupni, odpolední mezi 27 až 31 stupni. Nejčastěji bude polojasno až oblačno, místy se opět objeví přeháňky nebo bouřky.

Čtvrteční ráno by mělo být nejteplejším z celého týdne, teploty se dostanou na 19 až 15 stupňů. Přes den bude opět převládat polojasno až oblačno s teplotami mezi 27 až 31 stupni. Místy se opět mohou objevit přeháňky nebo bouřky.

Žádná změna nás nečeká ani v pátek, kdy začíná meteorologické léto. Obloha bude opět polojasná až oblačná, místy s přeháňkami nebo bouřkami a odpoledními maximy mezi 27 až 31 stupni. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 stupni.

Výhled na víkend prozatím slibuje převládající polojasno s teplotami mezi 25 a 29 stupni a ojedinělými bouřkami.