Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čekají nás poslední prázdninové tropy. Víkend bude deštivý.

  9:59
Ve středu a ve čtvrtek ještě využijeme sluneční brýle, plavky i opalovací krémy. V tyto dva dny nás čekají poslední tropické dny letošních prázdnin. Ještě ve čtvrtek by se ale měla od západu do Česka začít proudit studená fronta, která na celém našem území vydrží až do víkendu. S sebou přinese ochlazení, déšť a místy i silné bouřky.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dnešní teploty by měly vyšplhat na 26 až 30 stupňů a obloha by měla být jasná až polojasná.

Čtvrteční ráno bude teplé, rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 16 až 12 stupni. Vlivem přicházející studené fronty už ale může být na západě oblačno s deštěm a místy s bouřkami, které mohou být ojediněle silné. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 28 až 32 stupni.

I páteční ráno bude velmi teplé, teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 stupni. Zpočátku dne bude polojasno až oblačno, v průběhu dne se vlivem vyšších teplot v rozmezí 26 až 30 stupňů a zvýšené vlhkosti začnou po celém území vyskytovat přeháňky a bouřky.

Sobotní ranní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 stupni. Vlivem přetrvávající studené fronty bude oblačno s deštěm a bouřkami. Teploty by se v maximech měly pohybovat mezi 25 až 29 stupni.

V neděli ráno klesnou teploty na 16 až 12 stupňů. Odpolední teploty už budou ale nižší než v sobotu, a to 24 až 24 stupňů. Na většině území by mělo být oblačno, na Moravě a ve Slezsku mohou přetrvávat bouřky.