Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čekají nás další vedra, teploměry vystoupají až k 34 stupňům

  8:30
Po studených ránech posledních dní nás dnes čeká zlom. Do České republiky se vrátí tropické teploty, které o víkendu vyšplhají až nad třicet stupňů, na Moravě a ve Slezsku až na 34 stupňů. V pondělí pak přijde déšť, ochlazení bude ale jen mírné, vysoké teploty vydrží minimálně do poloviny příštího týdne.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Michal Šula, MF DNES

Dnešní ráno bylo studené, na některých místech teploty klesaly na pouhých pět stupňů. Odpoledne bude jasno nebo polojasno, teploty vystoupají na 25 až 29 stupňů.

Od zítřka bude počasí u nás ovlivňovat vlnící se frontální rozhraní, které přinese výrazný nárůst teplot. Citelně vzrostou i ranní minima, která se budou pohybovat mezi 17 až 13 stupni. Odpoledne pak bude v Čechách 25 až 29 stupňů, na Moravě a ve Slezsku 28 až 31 stupňů. Obloha bude polojasná až oblačná, během odpoledne se na 60 procentech území vyskytnou přeháňky nebo bouřky.

V sobotu ráno nás čekají teploty mezi 18 až 14 stupni, odpoledne pak v Čechách mezi 28 až 32 stupni, na Moravě a ve Slezsku mezi 30 až 34 stupni. Obloha bude převážně polojasná, během dne se bude vytvářet kupovitá oblačnost, přeháňky by ale měly být jen ojedinělé, a to hlavně v horských oblastech.

Noc na neděli bude na některých místech tropická s teplotami mezi 20 až 16 stupni. Odpolední maxima budou stejná jako v sobotu, v Čechách mezi 28 až 32 stupni, na Moravě a ve Slezsku mezi 30 až 34 stupni. Bude polojasno, během odpoledne se na Moravě mohou vyskytnout lokální bouřky, a to díky vlhkému, labilnímu a tropickému vzduchu. V Čechách se mohou objevit bouřky, které budou souviset s příchodem studené fronty, která bude postupovat z Německa.

V pondělí se ochladí a bude pršet. Ochlazení ale nebude dramatické. V Čechách se budou teploty pohybovat mezi 23 až 27 stupni, na Moravě by stále mělo být 30 stupňů.