Čeká nás sníh, déšť, slunce i nadprůměrné teploty

  9:20
V nejbližších dnech nás na jedné straně čeká proměnlivé počasí, které přinese zataženo s nízkou oblačností, na druhé straně by ale také mělo být slunečno a neobvykle teplo. Ve čtvrtek by se tak podle některých meteorologických modelů mohly odpolední teploty šplhat až ke 14 stupňům Celsia.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Dnes začne počasí u nás ovlivňovat teplé jihozápadní proudění. Obloha by měla být zatažená s deštěm a odpolední teploty dosáhnou v maximech 5 až 9 stupňů.

Zítra bude převládat zataženo s nízkou oblačností, při jejím rozpuštění se dočkáme i polojasné oblohy. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 stupně, odpolední dosáhnou 6 až 10, při zmenšené oblačnosti i nad 12 stupňů.

Ve čtvrtek ráno bude převládat nízká oblačnost s četnými mlhami. V průběhu dne se ale vyjasní na polojasno nebo skoro jasno a teploty se z ranních 3 až -1 stupně dostanou na 8 až 12, případně i 14 stupňů.

Počasí se začne měnit v pátek, kdy se bude nízká inverzní oblačnost rozpouštět jen velmi neochotně a polojasné oblohy se dočkáme již pouze ojediněle. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 stupně, denní se budou pohybovat mezi 5 až 9, při vyjasnění až 13 stupni.

V sobotu se začne na naše území nasouvat frontální oblačnost, která přinese přeháňky a do vyšších poloh opět sněžení. Nejvyšší teploty se budou pohybovat do 9 stupňů. Ochlazení bude pokračovat i v neděli, kdy by denní maxima neměla překročit 7 stupňů Celsia.