Čeká nás aprílové počasí. O víkendu se citelně ochladí.

  9:14
Teplotní rekordy, které padaly v neděli, v tomto týdnu pokořené nebudou, nicméně i tak budou teploměry až do pátku ukazovat velmi příjemné hodnoty, ačkoliv oblačnost bude proměnlivá. O víkendu ale předpověď počítá s citelným ochlazením.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Dnes bude oblačno až polojasno, přeháňky se objeví jen ojediněle. Na Moravě a ve Slezsku bude ještě úřadovat odcházející studená fronta, takže zpočátku dne bude ještě zataženo s deštěm, postupně ale bude srážek i oblačnosti ubývat. Na hory se vrátí sněžení nejprve od nadmořské výšky 1100 metrů, později od 700 metrů. Denní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 stupni.

Ve středu bude oblačnosti více, předpověď počítá s oblačnou až zataženou oblohou s občasným deštěm nebo přeháňkami, které budou od 800 metrů sněhové. Ráno klesnou teploty na 4 až 0 stupňů, přes den vystoupají na 6 až 10 stupňů.

V noci na čtvrtek se nad území České republiky dostane výběžek vyššího tlaku vzduchu. Bude polojasno, což také znamená nižší ranní teploty, které se budou pohybovat mezi 2 až -2 stupni, ojediněle tedy může hrozit náledí. Přes den ale bude příjemně s oblačnou až polojasnou oblohou a přeháňkami jen na horách. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 8 až 12 stupňů.

Pátek by měl být proměnlivý. Bude oblačno, přechodně může být jak zataženo, tak i polojasno. Ranní teploty klesnou na 4 až 0, denní maxima se budou nadále držet mezi 8 až 12 stupni.

O víkendu nás čeká citelné ochlazení. V sobotu klesnou teploty na 3 až 7 stupňů, v neděli pak na 1 až 5 stupňů. Ranní teploty budou klesat až k -4 stupňům.