Cestu z Bystřice pod Hostýnem k hranicím kraje čeká oprava za 148 milionů

  16:40
Více než 148 milionů korun bude stát rekonstrukce silnice, která vede z Bystřice pod Hostýnem směrem na Hranice v Olomouckém kraji. Ředitelství silnic Zlínského kraje ji opraví až do místa, kde se oba kraje setkávají, tedy v délce zhruba 6,5 kilometru.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Marek Podhora, MAFRA

„Jde o úsek s velmi intenzivní dopravou včetně nákladní,“ uvedl šéf Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislav Malý.

V současné době má silnice z velké části poničený povrch a problém je i různá šířka vozovky. „Zřejmě nejhorší je stav přímo v Bystřici, v ulici Sušilova,“ dodal Malý.

Ta tvoří výpadovku z města a končí okružní křižovatkou, která je součástí obchvatu. Zároveň jde ale o místo s rodinnými domy a značným pohybem chodců díky sportovní hale a kinu. Doprava tady hodně zhoustla právě po otevření křižovatky před pár lety.

„Komunikace dosluhuje, dopravní zátěži, kterou má zvládat, už nestačí,“ popsal starosta Zdeněk Pánek.

K rekonstrukci vozovky se bystřická radnice přidá opravou chodníků. Několikamilionovou částku, kterou na ně bude potřebovat, má vyčleněnou v rozpočtu.

Práce na silnici mají začít letos a naplánované jsou na tři stavební sezony. Ta první zřejmě zasáhne Bystřici a obec Vítonice. S kompletním dokončením se počítá v prosinci 2021. Pracovat se bude v pěti úsecích, aby bylo dopravní omezení co možná nejmenší.

Autor: