Bulharky jezdily do ČR na kapsářské výpravy, čtvrtou stále hledá policie

  18:54
Kriminalistům se podařilo vypátrat trojici Bulharek, které kradly po celé České republice, včetně Prahy. Zaměřovaly se na seniorky, ideálně takové, které si zrovna vybraly důchod. Protože zlodějky pracovaly v organizované skupině, hrozí jim až osm let vězení.

„Kvůli otevřeným hranicím byl ze začátku problém zjistit, kdy Bulharky přijíždějí do ČR a jak se tu pohybují,“ popsal úskalí při pátrání policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„Pracovní návštěvy“ trvaly vždy jen několik týdnů a ženy nekradly jen v hlavním městě, ale prakticky kdekoli, kde se objevily. Policisté zdokumentovali, že ženy braly, co jim nepatřilo, v deseti případech v Praze, dvakrát v Chomutově, dvakrát v Ústí nad Labem a jedenkrát v Olomouci, Jablonci nad Nisou, Semilech, Teplicích a Mostě.

Jejich vypátrání ztěžoval policistům také fakt, že se na svých výletech po České republice ubytovávaly u svých příbuzných. Jeden člen rodiny je dokonce do měst za krádežemi vozil svým autem.

„Za oběti své majetkové trestné činnosti si obviněné vybíraly především starší občany, kterým kradly z kabelek peněženky s hotovostí, včetně platebních karet. Ve dvou případech si za oběť vyhlédly ženy, které na poště vybíraly důchody. V Jablonci nad Nisou dokonce okradly seniory ve věku 87 a 95 let, které taktéž připravily o jejich penzi,“ popsal oběti zlodějek Hulan.

Krádeže probíhaly od ledna letošního roku do dubna, přibližně po měsíci se pachatelky vždy vrátily zpět.

V úterý 14. května policie zadržela tři ze čtyř zlodějek v pražské ulici K Barrandovu.

Ženy obviněné z krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku jsou ve věku od sedmatřiceti do jednačtyřiceti let. Po čtvrté, osmnáctileté, kriminalisté stále pátrají.

Policie žádá každého, koho mohly ženy v minulosti okrást, aby se přihlásil.

Autoři: ,