Bude Miloš Zeman o Vánocích opět sprostý? Bookmakeři vypsali sázky.

  8:00
Pro letošní rok připravili bookmakeři opravdu bohatou a netradiční nabídku. Obejde se vánoční poselství prezidenta Zemana bez sprosťáren? A bude jeho kulisou sob nebo becherovka?

Prezident Miloš Zeman přednesl své páté vánoční poselství, poslední za jeho mandátu na Hradě | foto:  Dan Materna, MAFRA

I v letošním roce byl prezident Miloš Zeman asi nejvýraznější figurou nejen politického dění v Česku. Většina jeho vystoupení vzbuzuje velký zájem a následně i rozruch až skandál. Velké pozornosti se bude těšit i poselství, které prezident pronese 26. prosince a díky aktuální nabídce sázkových kanceláří si mohou zájemci vsadit na to, v jakém se ponese duchu.

Například pro peprné výrazy český prezident nechodí daleko. Na to, že se v letošním roce obejde projev bez vulgarismů, byl vypsán kurz 1,25:1. Výrazně méně pravděpodobné je, že ve svátečním duchu zazní ze Zemanových úst jakákoli omluva (1,75:1).

Formální výstupy prezidenta republiky obvykle podléhají určité etiketě, podle bookmakerů je ale Zeman svéráz, který se klidně může ukázat v klasickém vánočním svetru se sobem. Nevylučují ani přípitek becherovkou a radostným překvapením by podle nich mohlo být slavnostní oznámení, že s čínskou republikou vyjednal zapůjčení pand.

Podle sázkové kanceláře je teoreticky také možné, že prezidentovo vánoční poselství zazní v ruštině (5000:1) a k tomu například s čínskými titulky (4000:1). Nevylučují ani Zemanův vztyčený prostředníček adresovaný jeho kritikům (100:1).