Silnice na Boží Dar je opět otevřená, do města už jezdí autobusy

  8:32
Silničáři po několika dnech otevřeli silnici I/25 na Boží Dar a dále na státní hranici s Německem. Do krušnohorského města ráno opět vyjel i pravidelný autobus.

„Silnice I/25 vedoucí na hraniční přechod s Německem na Božím Daru je již zcela průjezdná. Uzavřená ještě dopoledne zůstávala silnice směrem na Klínovec, která byla po odklizení sněhu také zprůjezdněna,“ informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Silnice byla v posledních dnech kvůli sněhové kalamitě zavřená už od abertamské zatáčky. Dosud tam byl provoz jen pro místní a zásobování, kteří mohli několikrát za den jet za pluhem silničářů.

Fotogalerie

Ráno začaly opět do města jezdit autobusy. První, který vozí školáky a další cestující, vyjel z Karlových Varů krátce před pátou hodinou. Na autobus u abertamské křižovatky čekal sypač Údržby silnic Karlovarského kraje, který jej doprovodil do města.

„Autobusy ráno vyjely. Během dne by mělo na Boží Dar vyjet všech sedm běžných spojů,“ potvrdil ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary Lukáš Siřínek.

„Pokud by se během dne zhoršilo počasí, bude ve spojení dispečink údržby silnic a dopravního podniku,“ doplnila mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Autor: