Vrah dvou žen skočil pod vlak, připustila policie. Dům mu zapálil mstitel

  13:26,  aktualizováno  13:55
Policie připustila, že vrah dvou žen z Boru u Protivína na Písecku je mrtvý. Na tiskové konferenci zveřejnila podrobnosti k činu z minulého čtvrtku. Domnívá se, že dceru a matku ve věku 43 a 71 let zavraždil šedesátiletý muž, který později skočil pod vlak. Tato verze se v médiích objevila již minulý týden.

Motivem podle všeho byly osobní vztahy podezřelého se ženami. Vrah je ubodal nožem, nebo jiným předmětem.

Ženy se útočníkovi zřejmě bránily, nebo se o to alespoň pokoušely. Krvavé stopy se nacházely na mnoha místech i mimo byt na statku v Boru.

V době vraždy se v objektu statku nacházeli ještě další lidé, kteří čin oznámili a přivolali záchrannou službu.

„Mohu potvrdit, že v době příjezdu záchranářů ještě obě ženy žily, nakonec však ještě na místě zraněním podlehly,“ sdělil vrchní komisař Roman Hospodářský.

Fotogalerie

Vrah ženy bodal především do oblasti břicha a hrudního koše. Soudní pitva ukázala, že příčinou smrti bylo vykrvácení do dutiny břišní a hrudní.

Policie zatím nemohla upřesnit, zda vrah jednal v afektu, nebo čin nějak více připravoval. Vyšetřování dál pokračuje.

Policie okamžitě zahájila pátrání po pachateli. O několik hodin později asi dva kilometry od Boru srazil vlak člověka, který střet nepřežil.

Policisté krátce po události tvrdili, že smrt člověka pod koly vlaku s dvojnásobnou vraždou nijak nesouvisí. Nyní pracují s verzí, že mrtvým mužem je s největší pravděpodobností vrah.

Policie doplnila také informace k požáru rodinného domu ve Chvaleticích, kde začalo hořet ve čtvrtek odpoledne. Potvrdila, že případ souvisí s dvojnásobnou vraždou v Boru.

„Druhý den dopoledne jsme zadrželi mladého muže, který je v příbuzenském poměru k zavražděným ženám. Motivem byl akt pomsty,“ uvedl vyšetřovatel Jan Hvězda.

Žhář znal vraha osobně, věděl, že bydlí sám a že spáchal sebevraždu. Přesto se rozhodl, že mu zapálí dům. Mladý muž byl obviněn a je stíhaný na svobodě.

Autor: