Bohatý advent v centru města v režii Brna-střed

  16:00
Městská část Brno-střed jako již tradičně zastřešuje organizaci Adventu na Zelňáku a Adventu na Moraváku. I letos oba trhy přinesou návštěvníkům novinky, které zpestří a doplní příjemnou vánoční atmosféru. Adventní trhy začínají 24. 11. 2017 a vánoční strom na Zelném trhu se rozsvítí přesně v 18.00 hodin. Moravské náměstí bude opět netradiční a opět krásné.

Vánoční strom už svítí i na Zelném trhu. | foto: Marie Stránská, MAFRA

Celkem 121 prodejních stánků, z nichž více než 60 % bude nabízet řemeslné a dárkové zboží, bude doplněno tematicky vhodným sortimentem občerstvení a nápojů. Klasickou nabídku letos doplní například užitné a artové dřevěné produkty, český cider a přírodní limonády v horké verzi, ručně vyráběné postavičky víl a elfů, skleněné vinuté perly, čistě přírodní vůně, textilní hračky a didaktické pomůcky, vafle a slané i sladké palačinky, čokoládové pralinky a truffles domácí výroby, zrcadla a šperkovnice a řada dalších lákavých produktů. Novinkou je propojení s Tržnicí Brno, stánky budou postaveny tak, aby netvořily bariéru, ale naopak zvaly návštěvníky i do tržnice.

„Mimo pravidelný hudební a divadelní program, který bude probíhat každý den od 15.00 do 20.00 hodin, zařadíme i několik novinek, říká Eva Skácelová, koordinátorka projektu. Návštěvníci se můžou těšit na představení vánočních zvyků cizích zemí formou divadelních scének, zpěvu koled či ochutnávek vánočních pokrmů. Novinkou budou také herecká vystoupení s názvem: Brněnské pověsti ožívají, kdy herci ztvárňují vybrané pověsti mezi návštěvníky přímo na tržišti, a zároveň probíhá vědomostní soutěž: Hádej brněnskou pověst o sladké ceny. A společně s dětmi se pokusíme o rekord při vytváření největšího seznamu přání – dopisu Ježíškovi, dodává Eva Skácelová.

Advent na Moraváku bude probíhat v podobném duchu, jako tomu bylo v loňském roce, nebudou chybět velkokapacitní šapitó, centrální bar a betlém, který vytvoří studenti scénografie brněnské JAMU. Návštěvníci tam opět najdou společný kulturně obchodní prostor, ve kterém se potkají kvalitní řemeslníci, obchodníci s tematickým zbožím, dobrá gastronomie a bohatý kulturní program.

Letošní brněnskou vánoční novinkou je také kluziště o velikosti 800 m2 na Moravském náměstí. Do provozu bude uvedeno v prvním prosincovém týdnu a bruslit se bude i pod sochou Jošta.

Adventní centrum Brna i letos ozdobí vánoční tramvaj.