Blíží se zápisy do škol a školek

  7:11
Zápisy do škol a školek se blíží. V Novém Jičíně proběhne zápis do prvních tříd na všech základních školách, jejichž zřizovatelem je město, 5. dubna od 14:00 do 18:00 hodin. Zápis do mateřských škol, příspěvkových organizací města, se uskuteční 3. května od 8:00 do 16:00 hodin. Rodiče musejí přihlásit k povinné školní docházce všechny děti, které do 31. srpna 2018 dosáhnou 6 let věku, a k předškolnímu vzdělávání děti, které budou mít do konce srpna 5 roků.

Jedno z dětí při zápisu do Základní školy Lesní v Liberci. Kvůli liberecké škole s prestižní pověstí neváhá řada rodičů změnit dětem účelově bydliště. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„Letos by k zápisu do prvních tříd mělo přijít 265 dětí. Znovu se ještě dostaví předškoláci, kteří vloni dostali odklad,“ řekla Michaela Bluchová z odboru školství, kultury a sportu novojičínské radnice. Do mateřských škol by mohlo od 1. září 2018 nastoupit asi 240 nových dětí.

„Přesná čísla sdělit nelze, neboť nevíme, kolik odkladů povinné školní docházky bude letos povoleno. Také se některé rodiny mohou odstěhovat či přistěhovat. Někteří rodiče mohou zvolit soukromou školu nebo školu mimo Nový Jičín,“ vysvětlila Bluchová.

V tomto školním roce 2017/2018 je ve čtyřech městských novojičínských základních školách, které sídlí v pěti budovách, 11 prvních tříd. V Novém Jičíně jsou také čtyři městské mateřské školy, které mají dohromady jedenáct pracovišť. V příštím školním roce budou mít 32 tříd a v nich asi 760 dětí.