Po bitce na ubytovně zůstal mrtvý a pobodaný, Nepálec vinu přiznal

  15:54
Po bitce nepálských dělníků na ubytovně na Kolínsku loni v září zemřel jeden cizinec, další vyvázl ze střetu s několika bodnými ranami. Státní zástupce z napadení viní třiadvacetiletého Nepálce Sagara Neupaneho. Případ začal řešit senát Krajského soudu v Praze, mladíkovi za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti hrozí osm až 16 let vězení.
Justice, talár, soudce, zástupce, soud, spis, trest, odvolat

ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

„Obžalovaný nožem o délce 20 centimetrů bodl prvního poškozeného do paže a nohy. Druhého nejméně třikrát bodl do břicha, hrudníku a zad,“ popsala střet státní zástupkyně Renata Novotná.

Vážně zraněný cizinec ještě před příjezdem záchranky bodným ranám podlehl, druhého muže ošetřili chirurgové. Útočník a jeden z jeho přátel po bitce z místa činu utekli do polí. Policisté po nich pátrali i vrtulníkem a po dvou hodinách je zatkli. Sagara Neupaneho soud poslal do vazby.

„Udělal jsem něco špatného, cítím se vinen,“ řekl při líčení Sagar Neupane. Absolvent školy přírodního léčitelství a lékárník do České republiky přijel přibližně půl roku před osudovým incidentem. Pracoval zde jako kráječ zeleniny do obložených baget.

Událost se stala v noci 7. září 2018, kdy dělníci popíjeli vodku a pivo, a poté se čtyři z nich začali hádat a bít se. Při tom jedna z obětí udeřila přítele obžalovaného lahví vodky do hlavy. Ten vzal do ruky nůž a obořil se na protivníka. „Chtěl jsem ho nožem jen odstrčit, ale náhle jsem viděl krev,“ řekl Sagar Neupane.

Jak poranění utrpěl druhý muž, není jasné. Podle jedné svědkyně tento cizinec mohl upadnout na střepy z rozbité láhve vodky. „Sagar byl rozzuřený, řekl, že toho muže zabije,“ popsal incident další ze svědků, dělníků ze žiželické ubytovny.

„Ten večer byli všichni opilí, snažila jsem se je zastavit,“ vylíčila dramatické noční události svědkyně, další Nepálka.

Předsedkyně senátu hlavní líčení naplánoval na tři dny. Jednání pokračuje výslechy dalších svědků a znalců.

Autor: