Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bio Central přijde v nové sezóně s novými i osvědčenými projekty

  11:48
Hradecký Central pro diváky připravuje v nové sezóně několik zásadních novinek – Akademický filmový klub nově představí přímo v kině, na konci října přiveze dětský festival Malé oči a pro žáky a studenty připravuje Týden pro školy. Nezapomíná ale i na osvědčené projekty jako jsou přenosy z Metropolitní opery nebo balet.

Velké kino ve Zlíně | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

První promítání AFK je plánováno na 19. října. Projekci filmu doplní lektorský úvod a diskuze.

Víkend 28. a 29. října bude patřit dětem. Promítání seriálu Návštěvníci ocení mimo dětí i pamětníci, zaměstnanci kina se těší i na film Cesta na Měsíc s živou hudbou nebo oblíbený animovaný film Ovečka Shaun, který Bio Central bude promítat s živým dabingem. V hlavní roli rošťácké ovečky se představí herec Vojtěch Dvořák.

V polovině prosince – od 11. do 13. vyhradil Central dopolední čas pro promítání pro školy. Během těchto dnů uvede kino první díl nového seriálu BBC od tvůrců Zázračné planety s názvem Earth: Den na zázračné planetě.

„Strhující film o naší planetě přivede na plátna kin nezapomenutelné zvířecí hrdiny a během jednoho dne s ním zavítáme na nejrůznější fascinující místa naší Země,“ zve školní skupiny Aneta Kohoutová z Bia Central.

Kino ale bude věrné i osvědčeným projektům. Už tuto sobotu 7. října začíná nová sezóna přenosů z Metropolitní opery. Na programu je nová inscenace Norma v hlavní roli s Joyce DiDonato. Milovníci baletu se mohou těšit od 26. října. Prvním titulem, který Bio Central promítne, bude Alenka v říši divů. Po něm pak ještě pro dospělé i dětské diváky vánoční příběh Louskáček 10. prosince. Na programu najdou návštěvníci kina po celou sezónu až do června, kdy Královský balet uvede novou inscenaci Labutího jezera.

Podzim bude přát i festivalům. Už za pár dnů to bude retrospektiva Božský Sorrentino, Mezinárodní festival outdoorových filmů, festival nezávislých filmů Cinema Open, týdenní Festival francouzských filmů nebo ochutnávka německé kinematografie pod názvem Feinkošt.

Veškeré informace najdete na: www.biocentral.cz