Beskydské farmářské trhy startují ve čtvrtek

  12:20
Tradiční Beskydské farmářské trhy, které město pořádá již od roku 2011, odstartují 17. května 2018 na náměstí Svobody v Místku. Následně se budou konat až do poloviny listopadu v pravidelných čtrnáctidenních intervalech, a to vždy od 8 do 14 hodin.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Michal Šula, MAFRA

Květnové farmářské trhy se budou z důvodu nedostatku výpěstků zeleniny a ovoce soustředit především na květiny, zejména sazeničky, letničky, skalničky, bylinky, ale také keře a stromky. V červnu začíná sezóna jahod, nabízet je u nás budou pěstitelé z Hané. V červenci, srpnu a září je sezóna ovoce a zeleniny, takže pulty stánků se budou prohýbat pod bedýnkami plodů plných vitamínů. V říjnu se trhy zahalí do dušičkové tematiky a v listopadu nebude chybět zabijačka a trhy se zaměří na advent.

Samozřejmě, že na každém z trhů nebudou chybět ani prodejci potravin a rukodělných výrobků. Návštěvníci zde opět najdou uzeniny, kuřecí a králičí maso, výrobky z ovčího, kozího i kravího mléka, pečivo slané i sladké, různé druhy marmelád, med, vejce nebo koření. V nabídce budou také ovocné a zeleninové pochoutky, především grilovací omáčky a čatní. Prodávat se budou i kvalitní vína z jižní Moravy a dřevěné, proutěné nebo keramické výrobky.

Termíny konání Beskydských farmářských trhů:

17. 5. a 31. 5. převážně květiny
14. 6. a 28. 6. první ovoce a zelenina
12. 7. a 26. 7. sezona ovoce a zeleniny
9. 8. a 23. 8. sezona ovoce a zeleniny
6. 9. a 20. 9. sezona ovoce a zeleniny
4. 10. a 18. 10. dušičkový sortiment
1. 11. a 15. 11. zabijačka

Více informací najdete na: http://www.beskydskefarmarsketrhy.cz/beskydsky-farmarsky-trh/