Dívka sražená na sjezdovce má poraněnou pánev, svědci stále žádní nejsou

  15:56
Zranění, která si vyžádá několikatýdenní hospitalizaci na nemocničním lůžku, utrpěla ve čtvrtek 31. ledna osmiletá dívka na sjezdovce skiareálu Benecko. Má poraněnou pánev. Policie prosí o spolupráci případné svědky nehody.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Otakar Grusser

Dívku srazila dospělá lyžařka kolem jedenácté hodiny. „Dívka tu byla lyžovat se svým otcem. V této souvislosti opětovně žádáme svědky události, aby nám při objasnění příčiny a průběhu této politováníhodné nehody pomohli svými informacemi. Zatím se nám žádný svědek nepřihlásil. Dvojici by si návštěvníci areálu mohli pamatovat podle toho, že otec při lyžování přidržoval dívku na laně,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková. Při střetu stála dívka zhruba uprostřed sjezdovky.

Zraněnou holčičku si převzala zdravotnická záchranná služba, která ji s podezřením na středně těžká zranění transportovala vrtulníkem do pražské nemocnice v Krči.

Žena, která se s dívkou srazila, na místě nehody počkala až do příjezdu zdravotníků a dala na sebe jejímu otci telefonní kontakt. 

„Zatím jsme ani ji a ani otce dívky nevyslechli, nicméně uvítáme svědectví všech lidí, kteří srážku viděli. V případě, že můžete s objasněním průběhu nehody pomoci, volejte prosím tísňovou linku policie 158, nebo kontaktujte kteroukoli služebnu,“ dodala Baláková.

Autor: