V převráceném autě se zranila řidička s dětmi, policie hledá svědky

  18:12
Policisté z Olomoucka vyšetřují od uplynulého víkendu nehodu, při které řidička jedoucí se dvěma dětmi strhla řízení kvůli odbočujícími autu v protisměru a její vůz poté skončil převrácený mimo silnici.

Policie vyšetřuje nehodu, při které řidička vezoucí dvě děti nedaleko Olomouce havarovala kvůli autu odbočujícímu v protisměru. | foto: Policie ČR

Nehoda se odehrála v neděli krátce po šestnácté hodině na rušné silnici I/46 nedaleko Bělkovic-Lašťan.

„Z prvotních výsledků vyšetřování vyplývá, že devatenáctiletý řidič jedoucí ve směru od Olomouce na Šternberk odbočoval vlevo na místo ležící mimo komunikaci ve chvíli, kdy v protisměru jela šestatřicetiletá řidička. Ta kvůli hrozícímu střetu vyjela vpravo mimo silnici, kde narazila do značky a vůz poté skončil v poli převrácený na střechu,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ve voze se zranila řidička i dvě děti, které s ní jely. Hmotné škody jsou předběžně odhadnuty na 110 tisíc korun, dechové zkoušky vyloučily, že by při nehodě sehrál roli alkohol.

Policie hledá svědky nehody

Policisté nyní žádají o pomoc svědky především z řad dalších řidičů.

„Lidé, kteří nehodu viděli a svými informacemi by mohli přispět k jejímu řádnému objasnění, mohou kontaktovat policisty osobně na olomouckém dopravním inspektorátu na třídě Kosmonautů, na telefonních číslech 974 766 251 a 974 766 593, prostřednictvím e-mailu ol.di.podatelna@pcr.cz nebo přes bezplatnou linku 158,“ shrnula Urbánková.

Autor: