Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Běh Riviérou nabízí autogramiádu hokejistů Komety nebo show mistra světa

  10:07
Má své kouzlo a také své fanoušky, kterých každoročně přibývá. Běh Riviérou se v sobotu 20.května 2017 uskuteční už popáté. Přírodní areál brněnského Koupaliště Riviéra nabídne bohatý program od deseti hodin dopoledne.

Běh Riviérou nabízí autogramiádu hokejistů Komety nebo show mistra světa | foto: Impuls.cz

První na start běžeckého závodu zamíří v půl jedenácté dopoledne nejmladší děti v doprovodu rodičů. V dalších kategoriích se představí na pěti stech metrech mladší a starší děti, po nich žáci a přesně v poledne vyrazí na trať dlouhou 2.100 metrů junioři. Hodinu poté vyzvou vzdálenost 7.800 metrů na souboj muži a ženy.

Pořadatelé přidávají novinky, které zpestřují už tak bohatý program. Běh Riviérou si však nadále drží jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru. Pro dospělé stojí startovné 300 korun, pro děti 50 korun. První dvě stovky přihlášených přitom dostanou odměnu v podobě funkčního trička v hodnotě 200 korun a zároveň poukaz na teplé občerstvení. Děti se mohou těšit na batoh s pitím.

Vrchol bohatého doprovodného programu obstará vystoupení světového šampiona Václava Koláře, který divákům vyrazí dech při biketrialové exhibici.

Fanoušci hokejistů brněnské Komety se mohou těšit na autogramiádu extraligových šampionů. O zábavu dětí i dospělých se postarají skákací hrad, malování na obličej, basketbalové koše, hod na branku, paddleboardy, jummping, beachvolejbalové kurty a laserová střelnice pod dohledem policistů. Sportovce po doběhu odborně namasíruje fyzioterapeut.

Návštěvníci mohou zároveň přispět na dobrou věc, a to na prevenci dětských úrazů, na něž se zaměřuje Nadační fond Modrý hroch, který ve svém stánku s maskotem připraví zábavný program i pro nejmenší. Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně na svém stanovišti zájemcům přiblíží, jak má vypadat správný jídelníček, a mohou si nechat zdarma přeměřit index tělesné hmotnosti BMI. Nabitý program moderuje Luděk Savana Urbánek.