Kvůli poruše se zavřel jihlavský bazén. Bylo tam vlhko jako v tropech

  16:20,  aktualizováno  20:08
Něco takového už provozovatelé jihlavských bazénů na Rošického ulici dlouho nezažili. Ve čtvrtek odpoledne museli halu náhle uzavřít kvůli poruše vzduchotechniky, která způsobila rapidní vzestup vlhkosti. Vše ale nakonec dobře dopadlo a závada neohrozí ani víkendové mezinárodní závody.

Bazén na ulici Evžena Rošického v Jihlavě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„U bazénů nedochází k výměně vzduchu, tím pádem k odvětrání haly a jejímu vyhřívání. Uzavření platí jak pro veřejnost, tak i pro plavecký oddíl, plaveckou školu i firmy. Odstávka bazénu potrvá až do odvolání,“ ohlásil Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy (SMJ).

Ohrožené byly i sobotní mezinárodní závody veteránů s názvem Memoriál Oldřicha Háje. Bylo by velmi složité je narychlo přesunout někam jinam.

Málkovi kolegové ze SMJ začali ihned ve čtvrtek zajišťovat opravu. Pracovníci demontovali zařízení, které má na starost chod elektromotoru ventilátoru. Následně vše odvezli do specializované firmy v Českých Budějovicích.

Zázemí jihlavského bazénu

„Zde došlo k výměně za nové. Byl však ještě jeden problém: musel se tam přehrát software z toho stávajícího. Oprava a následná náhrada by měla proběhnout v rámci reklamace,“ poznamenal Martin Málek.

Ještě v pátek po patnácté hodině se nedalo přesněji určit, kdy začne vzduchotechnika opět fungovat.

„Nadále jsme ohřívali vodu v bazénu, ale protože vzduchotechnika nefungovala, tak neodváděla páru a stoupala vlhkost v bazénové hale. Teplota vzduchu tam byla kolem 22 stupňů a 85procentní vlhkost. Takže trošku podmínky jako v deštných pralesích,“ přirovnal odpoledne mluvčí.

Za posledních 23 let se podle něj závada tohoto charakteru nestala a odstávka bazénu během sezóny se nemusela řešit.

V pátek večer se poruchu podařilo odstranit a vše začalo normálně fungovat. „Mezinárodní plavecké závody tedy v sobotu proběhnou,“ ujistil Málek .

Autor: