Vydávali se za jednatele firem, z cizích účtů vybrali sto tisíc eur

  16:46
Plzeňští kriminalisté pátrají po dvojici, která se téměř dvacetkrát vydala do různých bank v Německu a vydávala se za jednatele českých firem. S falešnými občankami muž a žena vybrali z cizích účtů bezmála sto tisíc eur.

Kriminalisté pátrají po dvojici, která se v Německu vydávala za jednatele českých firem a vybrala z jejich kont peníze. | foto: Policie ČR

Pachatelé vybírali peníze z bankovních účtů českých firem od 5. července 2017 nejméně do 5. listopadu 2018.

„Případem se začali zabývat plzeňští kriminalisté a získali mimo jiné i fotografie z kamerového systému zachycující oba podezřelé,“ uvedla plzeňská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Dodala, že se všichni zaměstnanci bank během výslechů shodli, že dvojice měla český přízvuk, proto by mohli být pachatelé občany České republiky.

Svoji trestnou činnost uskutečňovali především v Německu. „Naši tamní kolegové evidují celkem osmnáct skutků. Ve všech případech postupovali muž a žena zcela shodně a na padělané občanské průkazy jednatelů českých firem podvodně vybírali finanční hotovost,“ doplnila informace Hokrová.

Dvojice podezřelá z neoprávněných výběrů peněz v bankách.

Dvojice podezřelá z neoprávněných výběrů peněz v bankách.

Tímto způsobem se jim podařilo podvodně vylákat celkem 98 tisíc eur, tedy v přepočtu přes dva a půl milionu korun.

Policisté žádají o spolupráci všechny lidi, kteří mohou identifikovat dvojici na fotografiích.

„Žádáme tyto občany, aby se neprodleně přihlásili na nejbližším obvodní oddělení Policie ČR nebo zatelefonovali na linku 158,“ doplnila mluvčí.

Autor: