Baletní Proměnu Franze Kafky uvede Malá scéna plzeňského divadla

  11:00
edno z přelomových děl literatury 20. století, Proměna Franze Kafky, se stalo inspirací pro choreografické uskupení DEKKADANCERS.

Opravy takzvaných divadelních teras výrazně proměnily okolí Divadla J. K. Tyla v Plzni. (19.3. 2015) | foto: Martin Polívka, MAFRA

Baletní inscenace Proměny, ve které tanečníkům propůjčí svůj hlas herec Jiří Lábus, bude mít na Malé scéně plzeňského Divadla Josefa Kajetána Tyla premiéru v sobotu 6. ledna 2018.

Kafkovu Proměnu v Plzni nastudovali choreografové Štěpán Pechar a Ondřej Vinklát, po dramaturgické stránce inscenaci zaštituje Štěpán Benyovszký.

Hlavní postavu Řehoře Samsy tančí Karel Audy v alternaci s Richardem Ševčíkem, sestru ztvární Carolina Cortesi, Kristýna Potužníková nebo Anna Srncová, tatínka Michal Kováč nebo Joshua Lee. V roli maminky alternují Mami Hagihara, Jarmila Hruškociová a Andronika Tarkošová, prokuristu tančí Gaëtan Pires nebo Kryštof Šimek. Tanečníkům propůjčí z nahrávky hlas herec Jiří Lábus, který se zúčastní premiéry.

Brouka tančí pětice tanečníků v různém obsazení: Vojtěch Jansa, Donguk Kim, Michal Kováč, Joshua Lee, Ondřej Martiš, Michal Lenner, Grzegorz Mołoniewicz, Hyejun Park, Andronika Tarkošová, Gaëtan Pires a Miroslav Suda.