Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babí léto skončí v neděli. Přijde prudké ochlazení a déšť.

  9:00
V neděli skončí babí léto a na celém území začne posupně pršet a razantně se ochlazovat. Ani v prvním říjnovém týdnu se nedočkáme příjemných teplot, naopak by se mělo ještě výrazněji ochladit a i nadále pršet.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Petr Lemberk, MAFRA

V sobotu si ještě užijeme poměrně vysokých teplot a sluníčka. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 stupni, odpolední vystoupají na 16 až 20 stupňů.

V neděli se počasí začne pomalu kazit. Na Moravě a ve Slezsku by se slunečné počasí mělo udržet do pozdního odpoledne, v Čechách se začne pomalu zatahovat a postupně se budou objevovat dešťové přeháňky. Večer už by mělo pršet na celém území České republiky. Ranní teploty budou klesat na 10 až 6 stupňů, odpolední se budou pohybovat mezi 15 až 19 stupni.

Začátek nového pracovního týdne a zároveň nového měsíce bude chladný a deštivý. Pondělí i úterý by mělo kompletně propršet. Pondělní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 stupni, v úterý klesnou na 12 až 16 stupňů. V podobném duchu se ponese počasí i ve zbytku pracovního týdne, kdy by se měly teploty pohybovat mezi 11 až 16 stupni. Pršet by pak mělo přestat v polovině týdne.

Oproti statistikám bude letošní babí léto velmi krátké. Průměrně totiž trvá 14, v ojedinělých případech i 20 dnů. Letos bude pouhé čtyři dny.