Vandalové ničí automaty na jízdenky, opraváři k nim musí dvakrát denně

  10:25
Do svízelné situace se na Nový rok dostali cestující, kteří si chtěli zakoupit jízdenku z automatu na Šaldově náměstí v Liberci. Přístroj jim neumožňoval zaplatit za lístek. A to ani mincemi, ani platební kartou.

V automatu nešlo platit mincemi ani kartou. | foto: Jan Pešek, MF DNES

„Šli jsme na procházku, ale zmokli jsme a chtěli se zpátky svézt autobusem. Automat byl však rozbitý a lístky koupené u řidiče nebo esemeskou jsou dražší,“ stěžuje si jedna z cestujících, která si nepřála uvést jméno. 

Dopravní podnik uznává, že automaty často nefungují. Důvodem jsou především vandalové, kteří si vybírají hlavně přístroje na Šaldově náměstí a na terminálu Fügnerova. 

Opraváři vyjíždějí dvakrát denně

„Jsou to automaty, do kterých má neustále někdo potřebu něco strčit. Je to stále dokola – někdo čeká na zastávce a strčí tam papírek, lístek nebo dřívko. Lidé tam pak chtějí hodit peníze a nic jim nevyjede. Nebo tam ty peníze naopak nehodí, protože je štěrbina ucpaná,“ vysvětluje mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.

Opraváři k nim musejí vyjíždět až dvakrát denně. „Automaty jsou hodně rozbité i kvůli bezdomovcům, protože se z nich snaží vytahat peníze,“ zmiňuje další příčinu Poršová.

Celkem je v Liberci šest automatů. Přístrojům na nádraží, Rybníčku, u botanické zahrady nebo v Horním Hanychově se ale vandalové vyhýbají.

Autor: