Autobus na Dřenici bude jezdit přes léto zdarma

  13:00
Cheb - Z iniciativy vedení města by letní autobusová linka na Dřenici měla být zcela zdarma. Autobus by přitom na oblíbenou plovárnu jezdil v období od začátku června do konce srpna.

Městské koupaliště Dřenice leží na Jesenické přehradě nedaleko Chebu. | foto: Martin Stolař, MAFRA

„Ve všední dny i o víkendu má tam i zpět jezdit sedm spojů. Zavedením bezplatné dopravy na Dřenici chceme našim občanům a dětem umožnit, aby se bez problémů dostali k vodě. Uvědomujeme si, že přímo v Chebu venkovní koupaliště nemáme. Proto bychom jim chtěli nabídnout, aby se na něj dostali jednoduše a zadarmo a nebyli limitováni penězi nebo tím, jestli mají zrovna k dispozici auto. Zároveň tím chceme podpořit naši městskou plovárnu, kterou se každý rok snažíme vylepšovat,“ uvedl starosta Zdeněk Hrkal.

Zamýšlenou bezplatnou dopravu na Dřenici už projednala rada města s tím, že doporučila zastupitelstvu, aby její zavedení na nejbližším zasedání schválilo. „Bezplatná linka na Dřenici by město přišla na necelých 300 tisíc korun. Do této doby, kdy letní spoje na Dřenici fungovaly pouze při objednání předem a platilo se v nich běžné jízdné, jsme ji dotovali částkou přibližně 130 tisíc korun,“ vysvětlila místostarostka Eva Horná.