Autobus do hor je přeplněný, někde proto ani nezastaví

  17:18
Hned několikrát po sobě odcházeli zklamaně ze zastávek ve Frýdku-Místku lidé čekající na autobus společnosti Arriva Morava, spojující Ostravu se Starými Hamry, Bílou a Rožnovem pod Radhoštěm.
Z Liberce vyrazily do Bedřichova zástupy lyžařů. K přesunu využily přímých...

(ilustrační snímek) | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Sobotní spoje přijíždějící do Frýdku - Místku kolem osmé hodiny ranní byly totiž tak přeplněné cestujícími, že zastávkami ve Frýdku-Místku jen projížděly, bez šance, aby tam někdo nastoupil.

„Nastupovala jsem na Svinovských mostech a byla jsem s dcerou poslední, kdo si sedl. V Hrabůvce už nebylo v autobuse k hnutí, další zastávky už neměl nikdo šanci nastoupit,“ popisuje situaci Petra Homolová, která minulý týden jela autobusem na Staré Hamry.

„To už je podruhé, co nezastavil,“ stěžovali si ve stejný den turisté, čekající na spoj do hor ve Frýdku-Místku.

Případného posilového spoje se ale lidé cestující do hor podle všeho nedočkají. „Víkendová rekreační linka z Ostravy přes Bílou do Rožnova pod Radhoštěm je z pohledu obsazenosti velmi závislá na ročním období, aktuálním počasí a nahodilém zájmu větších skupin cestujících,“ poznamenal Martin Farář, tiskový mluvčí Arriva Transport ČR. 

„Mimo sezonu bývá linka obsazena zhruba z poloviny. Jakmile však přijde období dovolených a prázdnin, zejména v zimních, ale i v letních měsících, nebo panuje dobré počasí, mohou nastat situace, kdy nemůžeme přepravit všechny cestující. Tyto situace nejsou pravidelné a bohužel je nelze příliš dobře předvídat. Vzhledem k tomu, že se aktuálně potýkáme také s nedostatkem řidičů autobusů, nejsme bohužel schopni tuto linku posilovat.“

A pomoci nemůže ani krajský úřad. „Linka je provozována na komerční riziko dopravce a je tedy zcela na jeho uvážení, zda nasadí posilové autobusy,“ uvedla krajská tisková mluvčí Nikola Birklenová.