Řidič v Břeclavi odstavil auto v rušné křižovatce a odešel do banky

  11:02
Přímo v křižovatce „zaparkoval“ v Břeclavi řidič, který si potřeboval odskočit do zdejší banky. Zatímco byl pryč, jeho vozu se za plného provozu musela ostatní auta vyhýbat. Ve správním řízení mu nyní hrozí pokuta do výše dvou a půl tisíce korun.

Řidič v Břeclavi zaparkoval auto (zcela vlevo)přímo v rušné křižovatce a odešel do banky. Za porušení zákona mu hrozí pokuta. | foto: Městská policie Břeclav

Vozidla odstaveného v křižovatce na náměstí T. G. Masaryka si všimli minulý čtvrtek po poledni strážníci, kteří auto viděli díky kamerovému systému.

„Řidič zde vozidlo ‚zaparkoval‘ a vešel do nedaleké banky, přestože ta má své parkoviště i vchod také z druhé strany budovy. Ostatní řidiči tak byli nuceni vozidlo objíždět,“ popsala mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.

Podle ní se jedná o velice rušnou křižovatku. „Aby tam někdo takto odstavil auto, to se nám ještě nestalo,“ sdělila Rigó.

Jak dlouho muž pobýval mimo vozidlo, není zcela jasné. „Ale od té doby, co jej kamera zachytila, to bylo určitě několik minut,“ podotkla Rigó.

Po návratu z banky muž znovu usedl do auta a odjel. Pomocí kamer se jej však povedlo identifikovat a nyní čeká na správní řízení. Za porušení zákona o silničním provozu mu hrozí pokuta do výše 2,5 tisíce korun.

Autor: