Bez řidičáku jezdil na pastviny. Prasklo to, když naboural králíkárnu

  17:28
Muž, který nikdy nenavštěvoval autoškolu, jezdil pro svého zaměstnavatele autem kontrolovat pastviny. Na to, že nemá řidičák, se přišlo až ve chvíli, kdy autem v Třemošici na Chrudimsku porazil králíkárnu a plot.

Škodu na autě nyní vyčíslují policejní vyšetřovatelé. | foto: Policie ČR

„Údajně nikdy nejezdil po silnicích, ale mimo ně. A to právě proto, aby zkontroloval pastviny a polnosti, které na sebe navazují,“ řekla chrudimská policejní mluvčí Eva Maturová. 

Fotogalerie

Jak dlouho svou profesi řidiče provozoval, není zcela zřejmé, ale 17. listopadu mu jeden manévr nevyšel. Prorazil oplocení a skončil v králíkárně.

Auto má zdemolovanou přední část, ale nikdo zranění neutrpěl. Ani králíci, kteří si udělali neplánovaný výlet mimo své kotce.

Zda byl muž pod vlivem alkoholu už nyní policisté nezjistí. Nahlášení dopravní nehody proběhlo později, a to zřejmě proto, aby škodu na autě zaplatila pojišťovna.

„Společnost, kde byl muž zaměstnán, nyní čelí podezření ze svěření vozidla muži, který nevlastní řidičské oprávnění. Policisté nyní vyšetřují, kudy se svěřeným automobilem opravdu jezdil,“ dodala Maturová.

Autor: