Nový areál Na Losích probudil v Havlíčkově Brodě skomírající atletiku

  17:44
Konečně. Zbrusu nový atletický areál Na Losích v Havlíčkově Brodě už je oficiálně otevřen. V pondělí ráno se o to postarali žáci místních základních a středních škol, pro něž pořadatelé připravili štafetové závody. Díky novému zázemí zažívá nápor zájemců celý atletický oddíl.

Atletický areál Na Losích oficiálně otevřely závody štafet brodských základních a středních škol. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Nové zázemí slouží havlíčkobrodským atletům od počátku srpna. Teprve v pondělí se však uskutečnilo jeho slavnostní otevření.

Areál vznikal zhruba rok a jeho vybudování přišlo na 37 milionů korun. Necelou čtvrtinou městu přispěl Kraj Vysočina.

„Součástí areálu je 400 metrů dlouhá běžecká dráha s odpruženým tartanem. Tento povrch doplňuje i ostatní sektory, které mohou sportovci využít pro skok vysoký, skok do dálky, vrh diskem, koulí, oštěpem či skok o tyči,“ informovala mluvčí brodské radnice Alena Doležalová.

Podstatné úpravy se dočkalo též travnaté fotbalové hřiště. To je nově opatřeno drenážním systémem a travním kobercem s automatickou závlahou. Kolem dokola jsou zpevněné plochy ze zámkové dlažby.

Fotogalerie

Havlíčkův Brod byl až donedávna jediným větším městem, které umělý atletický ovál dosud nemělo. Na stadionu Na Losích býval ovál štěrkový – a v posledních letech zarostlý. O nutnosti jeho vylepšení se hovořilo mnoho let.

Vybudování nového zázemí se okamžitě odrazilo v zájmu rodičů a jejich dětí o sport. Atletický oddíl dětí zažívá od počátku září nebývalou renesanci. Zatímco v minulosti docházeli víceméně jednotlivci, dnes bývají na trénincích desítky dětí, které musí trenéři dělit do několika skupin.

Vítězem pondělních závodů se stala Základní škola Wolkerova, jejíž žáci byli nejrychlejší ve štafetách pro první i druhý stupeň. Mezi středoškoláky zvítězila střední zdravotnická škola.