Ani s příchodem Nového roku se zimy nedočkáme

  10:23
Déšť, oblačno a jarní teploty, v takovém duchu se ponese Silvestr i Nový rok. I přesto, že na některých místech České republiky sněží, ochlazení bude přechodné a vydrží jen do soboty, kdy se k nám začne nasouvat teplá fronta. Díky ní se rtuť teploměru poslední den roku 2017 vyšplhá až na 12 stupňů.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Dnešní počasí u nás ovlivňuje vlnící se studená fronta, která přinesla na Moravu a do Slezska vydatný déšť. Sníh padá především na českých horách, ale také v Jihočeském kraji. Na dalších místech Česka padá déšť se sněhem. Studená fronta sebou přinese mírné ochlazení, dnešní teploty by se měly pohybovat mezi 1 až 5 stupni, na Moravě a ve Slezsku kolem 7 stupňů.

Chladnější počasí ale vydrží jen den, od pátečního odpoledne by se měla do České republiky nasouvat od severozápadu teplá fronta. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 a 4 stupni, řidiči by si měli dávat pozor na náledí. Odpolední teploty vystoupají na -1 až 3 stupně.

Sobota bude oblačná, ráno bude chladnější s teplotami mezi -6 až -2 stupni. Počasí začne postupně ovlivňovat teplá fronta, odpoledne už rtuť teploměru vyšplhá na 7 stupňů.

V neděli už se teplé jihozápadní proudění projeví naplno. Obloha bude oblačná s deštěm nebo dešťovými přeháňkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 stupni, odpolední mezi 8 až 12 stupni. Takto teplý Silvestr byl naposledy v roce 2007.

Podobný ráz počasí vydrží i v Novém roce. Opět bude oblačno, místy s mlhami a občasným deštěm nebo přeháňkami. Ranní teploty zůstanou na 7 až 3 stupních, odpolední vystoupají na 5 až 9 stupňů.

Změnu počasí meteorologové neočekávají ani v dalších dnech roku 2018. Modely zatím předpovídají teplo a deštivo.