Ani o víkendu letní teploty neklesnou. Doprovázet je budou silné bouřky.

  9:00
V pátek začíná meteorologické léto a teploty mu budou odpovídat, držet se budou i nadále kolem 30 stupňů. Doprovázet je budou silné bouřky s krupobitím a přívalovými dešti.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Bouřky by měly být podle meteorologů lokální, podobně jako tomu bylo ve středu. S tzv. konvektivními bouřkami z tepla se budeme setkávat celý víkend.

Dnešní teploty vystoupají na 28 až 32 stupňů. Naposledy, kdy bylo v poslední květnový den tak teplo, bylo v roce 2008. Přeháňky by se měly vyskytovat hlavně na západě Čech, Karlovarsku, Sokolovsku nebo Chebsku.

Mnohem intenzivnější srážky očekávají meteorologové v pátek, kdy by se měla bouřková oblačnost tvořit na většině území. Odpoledne a večer pak předpověď slibuje na celém území velmi intenzivní bouřky, krupobití a přívalové srážky. Napršet by mohlo až 50 mm. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 stupni, odpolední mezi 28 až 32 stupni. Na západě bude chladněji, kolem 25 stupňů.

I v sobotu bude dopoledne pokračovat bouřlivé počasí, během odpoledne by ale mělo postupně ustat. Nejnižší ranní vystoupají na 13 až 17 stupňů, odpolední na 24 až 28 stupňů. Chladněji bude proto, že většinu dne bude oblačno.

V neděli už bude polojasno, přechodně oblačno s ranními teplotami mezi 12 až 16 stupni a odpoledními mezi 24 až 28 stupni. Přetrvávat bude vysoká vlhkost vzduchu, která bude pocitovou teplotu zvyšovat.

Vysoké teploty kolem 30 stupňů nepoleví nejméně do středy, srážek ale bude mnohem méně. Počítat lze s lokálními bouřkami.