Bombou na Andělu hrozil náctiletý, policie vyklidila metro i pasáž

  13:48,  aktualizováno  22:52
Krátce po 13. hodině uzavřela policie vchod do stanice metra B Anděl na Smíchově. Anonym v prostoru metra ohlásil bombu, policie evakuovala přes dvě stě lidí. Po druhé hodině byl postupně otevřen vstup do metra i přilehlá pasáž. Žádnou výbušninu policie nenašla. Ještě odpoledne kriminalisté dopadli oznamovatele, je jím patnáctiletý chlapec.

„Pražská policie ve spolupráci s hasiči přijímá nezbytná bezpečnostní opatření v souvislosti s oznámením o uložení výbušniny v prostoru metra Anděl. V tuto chvíli se opatření dotýká vstupů i výstupů,“ napsala pražská policie na Twitteru.

Poté uzavřela i vedlejší obchodní pasáž se supermarketem, blízké kadeřnictví a restauraci. Zásahu tak za policejními páskami přihlížely stovky lidí.

Fotogalerie

Na místě zasahovaly i jednotky pražských hasičů a byl přivolán také policejní pyrotechnik.

Podle mluvčího dopravního podniku Ondřeje Kubáta zůstal otevřený vchod do metra Na Knížecí.

Krátce po druhé byl provoz metra obnoven, o pár desítek minut později byla otevřena i pasáž Zlatý Anděl s obchody. Žádnou výbušninu policisté nenašli.

18.ledna 2019 v 14:08, příspěvek archivován: 18.ledna 2019 v 14:10

Evakuace se týká cca 270 osob, provoz OC Smíchov i tramvajové dopravy zůstává bez omezení. Pyrotechnická prohlídka je zatím negativní.

Večer pak policisté na Twitteru uvedli, že ještě odpoledne zadrželi podezřelého mladíka, který se jim k činu posléze doznal. Vzhledem k tomu, že se narodil v roce 2003, nebude sdělovat žádné další podrobnosti. 

Autor: