Alzheimer poradna – nebojte se zeptat a nechte si poradit

  6:58
Alzhaimerova choroba je onemocnění, které zatím neumíme léčit. V průběhu péče o nemocného s touto diagnózou je třeba přijímat velmi složitá rozhodnutí, se kterými může pomoci rada zkušených a školených odborníků. Třetím rokem je možné se s důvěrou a žádostí o pomoc obrátit na Alzheimer poradnu Vysočina, jejíž služby garantuje Domov Ždírec u Jihlavy.

GRAFIKA: Byznys se stařeckou demencí | foto: MF DNES

„Poradíme s úpravou bytu i záludnostmi komunikace s lidmi s kognitivním deficitem. Trénujeme paměť. Poradíme i s výběrem vhodného pobytového zařízení. Přesný čas konzultace je třeba si vždy domluvit. Konzultace mohou probíhat také telefonicky nebo přes email. Poradenství je poskytováno zdarma a může být i anonymní,“ říká vedoucí poradny Marcela Rýpalová.

Poradna funguje přímo v Domově Ždírec, ale i na adresách Senior Pointů umístěných v okresních městech, v knihovnách, na městských úřadech i ve vybraných Domovech pro seniory v Kraji Vysočina, což značně zvyšuje dostupnost služby. Služba je zaměřena na nemocné s kognitivním deficitem a jejich pečující.

„Pomáháme zajistit pečovatelskou službu, osobní asistenci, čerpat finanční i sociální podporu. Zvládat značnou psychickou zátěž i nástrahy a obtíže v domácí péči a napomáháme nemocným i pečujícím žít život podle svých přání,“ vyjmenovává Marcela Rýpalová.

Konzultace mohou probíhat i telefonicky na telefonních číslech 561 111 323 nebo 733 629 018 nebo přes e-mail rypalova.m@alzheimerporadnavysocina.cz

Více prvotních informací najdete na: www.alzheimerporadnavysocina.cz.