Opilý řidič chtěl v Praze uplatit policisty, další havaroval do stromu

  10:08
Dva opilí řidiči skončili v noci na sobotu v hledáčku pražské policie. V Kobylisích policisté naměřili muži přes 2 promile alkoholu. Muž se poté snažil policisty uplatit částkou dvacet tisíc korun. Na Praze 1 další podnapilý řidič havaroval do stromu, jemu policisté naměřili přes 3 promile alkoholu v dechu. Oba řidiči skončili na záchytce.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Petr NovotnýMAFRA

„Krátce před půl desátou večer kontrolovala místní policejní hlídka ve Střelničné ulici v Praze 8 Kobylisích řidiče Peugeotu, kdy orientační dechová zkouška ukázala hodnotu vyšší než 2 promile alkoholu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Dvaatřicetiletý muž nabídl policistům dvacet tisíc korun za to, že ho nechají být či ho sami odvezou na Ládví. Policejní hlídka však jeho korupční jednání zadokumentovala a následně ho budou policisté řešit v trestním řízení. 

Před půl jedenácté v noci dopravní policisté řešili případ, kdy pětačtyřicetiletý řidič s autem značky Citroën havaroval v ulici Na Františku v centru Prahy do stromu. Při orientační dechové zkoušce na přítomost alkoholu muži naměřili přes 3 promile. Kromě svého vozu při havárii poškodil i dopravní značení. 

„Oba řidiči jsou v důsledku svého jednání podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Zoulová.

Autor: