Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akce Ukliďme společně Beroun proběhne 29. dubna

  11:05
Město Beroun plánuje na sobotu 29. dubna ke Dni Země dobrovolnickou úklidovou akci „Ukliďme Beroun“, jejímž cílem je přispět k lepšímu životnímu prostředí a k vytvoření důstojného a čistého prostředí, ve kterém žijeme.
Pneumatika

Pneumatika | foto: Jan Zvolánek, iDNES.cz

K výzvě se mohou připojit organizace zabývající se ochranou přírody, kolektivy dobrovolníků i jednotlivci. Stačí do 21. dubna nahlásit na odboru životního prostředí, tel. č. 311 654 275, e-mail: odpad@muberoun.cz (Lenka Hadáčková) vybranou lokalitu k úklidu, počet pytlů potřebných na úklid a kontakt na organizátora úklidu.

Objednané pytle bude možné vyzvednout ve středu 26. dubna od 8 do 17 hodin a ve čtvrtek 27. dubna od 8 do 14 hodin v budově berounské radnice, Husovo náměstí 68, číslo dveří B206. Odpadkové pytle dodají Technické služby Beroun, jejichž pracovníci budou zajišťovat také svoz odpadu v úklidových lokalitách.

Zástupce města – místostarosta Michal Mišina se v sobotu 8. dubna v rámci celostátní akce Ukliďme Česko sám na vlastní oči přesvědčil, že Beroun úklid potřebuje jako sůl. „S několika dobrovolníky jsme se vydali po trase od lávky přes Berounku na staré autobusové nádraží po začátek cyklostezky na Srbsko. Musím říct, že jsem byl opravdu nepříjemně překvapen. I když to na první pohled na velký nepořádek nevypadalo, první pytel jsem měl plný již za slabou čtvrthodinku. Spousta lidí si křoviny pod parkovištěm v Hostímské ulici zřejmě plete se sběrným dvorem a toaletou zároveň. Čím jsme se vzdalovali od centra, odpadu přibývalo. Ve skrytých koutech jsme nacházeli množství lahví od alkoholu, nepřeberné množství mikrotenových sáčků, ale také starou televizní anténu, použité malířské náčiní, hromady stavební suti, televize, kočárky i mnoho starých pneumatik,“ popsal své dojmy z úklidu berounský místostarosta.