Podříznu tě, křičel muž s nožem v tramvaji. Útoků na cestující přibývá

  14:54
Podříznu tě a uříznu ti hlavu, vyhrožoval v pondělí agresivní čtyřiačtyřicetiletý muž cestujícímu v tramvaji v Ostravě-Zábřehu. Zasahovat musela městská policie. Podobných útoků v poslední době přibývá.

Agresivních cestujících v hromadných dopravních prostředcích přibývá. | foto: Městská policie Ostrava

„Přiběhli za mnou cestující, že se v tramvaji nachází muž s nožem, který je ohrožuje. Zavolal jsem na linku 156. Když však policisty agresor viděl přijíždět, utekl,“ popsal pondělní incident řidič tramvaje.

Hlídka se za mužem rozběhla. „Mezitím nastoupil do tramvaje jedoucí opačným směrem.Tam ho strážníci vyzvali, aby dopravní prostředek opustil. Při vystupování se však opět pokusil opět utéct. Na řadu tak přišly donucovací prostředky a uklidnit útočníka pak pomáhala i státní policie,“ uvedl mluvčí ostravské městské policie Michael Beneš.

Agresora si převzali státní policisté.

„Ostravští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení muži z Ostravy podezření z přečinu výtržnictví a přečinu nebezpečné vyhrožování. Jelikož se uvedených přečinů dopustil opětovně, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři léta,“ konstatoval mluvčí policie Richard Palát. 

Bojovný červen: čagan nebo pěsti

Podle Beneše se v poslední době podobných případů odehrálo více. Na konci června vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Poruby k agresivnímu muži napadajícímu cestující v autobusu.

„I v tomto případě se dal dvacetiletý muž na útěk. Při pronásledování se navíc pokusil pěstmi hlídku napadnout. Ta při zákroku spatřila, že agresor v ruce drží nůž. Dva dny před touto událostí se zase pohyboval agresor v autobuse v Ostravě-Hrabůvce,“ doplnil Beneš.

„Tohoto muže požádali, aby uvolnil místo k sezení pro zdravotně postižené, na což reagoval křikem a nadávkami, navíc kolem sebe máchal dřevěným čaganem a ohrožoval řidiče, cestující a posléze i strážníky,“ přiblížil Beneš

Do třetice mluvčí popsal případ z 27. června, kdy se v drama proměnila služba nočních asistentů přepravy ostravského dopravního podniku.

„Chvíli po půlnoci se společně se strážníky, kteří jim dělali doprovod, nacházeli v Ostravě-Vítkovicích. Zde asistenti vykázali z přepravy dva muže, kteří neměli platný jízdní doklad. Oba sice vystoupili, ale následně se snažili nastoupit do jiné tramvaje, jedoucí stejným směrem. Když jim v tom strážníci zabránili, jeden z nich fyzicky napadl vedle stojícího asistenta přepravy,“ poznamenal Beneš.