Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

7. Dny otevřených ateliérů v Kraji Vysočina

  5:36
Sedmý ročník podzimní slavnosti výtvarného umění a uměleckých řemesel v regionu Vysočiny se uskuteční už o nadcházejícím víkendu.

Ateliér sochařky Hany Wichterlové. | foto: David Cysař

Dny otevřených ateliérů se tentokrát uskuteční v sobotu 7. a v neděli 8. října 2017.  V ty dny někteří výtvarníci a umělečtí řemeslníci v kraji zpřístupní svá tvůrčí zázemí. Návštěvníci se tak s nimi mohou osobně seznámit v jejich domácím prostředí. V některých ateliérech si lidé mohou použité výtvarné techniky a postupy vyzkoušet.

Akce se i v tomto roce zúčastní na dvě stovky tvůrců na zhruba stošedesáti místech v celém regionu. Organizátoři i v tomto roce připravili pro všechny zájemce o návštěvu ateliérů informační materiály, které jsou k dispozici v Informačních místech Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina.

Těmi jsou Muzeum Vysočiny a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzeum Vysočiny Třebíč, Muzeum Vysočiny Pelhřimov, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, Městské muzeum v Chotěboři a Informační centrum ve Ždírci nad Doubravou. Informační brožurky jsou k dispozici také v Informačních centrech v celém Kraji Vysočina a jsou rozdávány lidem týden před akcí prostřednictvím kontaktní kampaně.

Stručnější přehled všech zapojených výtvarníků a řemeslníků s kontaktními adresami byl otištěn také v krajských novinách Kraje Vysočina, které již byly distribuovány do všech domácností na Vysočině.

Aktuální informace budou postupně aktualizovány na adrese ww.vysocina-kultura.cz a facebookových stránkách akce.