63. ročník hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov

  12:03
Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov je tradiční regionální kulturní událostí s více než šedesátiletou tradicí, která navazuje na silný vztah Antonína Dvořáka k oblasti Turnovska a okolí.

Zámek Sychrov | foto: Michal Klíma, MAFRA

Festival letos uvede sedm koncertů publiku v několika městech Libereckého kraje, který je dlouhodobým partnerem. Již v loňském roce se do festivalu zapojila partnerská města Železný Brod a Český Dub, kde se letos představí nejen komorní ansámbly, ale i sólisté Národního divadla na svých recitálech.

Vrcholem letošního ročníku pak bude pěvecký recitál Gabriely Benačkové a Jakuba Pustiny, který ve spolupráci s festivalem pořádá město Turnov v rámci oslav 100. výročí vzniku republiky.

Koncerty se konají v atraktivních lokalitách jako například Státní zámek Sychrov, kde bude připraven i doprovodný program, nebo Podještědské muzeum Český Dub.

Nedílnou součástí je rovněž Interpretační hudební dílna, kde se okolo čtyř desítek frekventantů zdokonaluje pod vedením uznávaných lektorů z řad předních českých interpretů. Kurzy mají i mezinárodní charakter, protože se jich účastní i mladí zástupci německých partnerských měst.

Program:

· Sobota 9. června

SDRUŽENÍ HLUBOKÝCH ŽESŤŮ aneb pozounová a tubová skupina České filharmonie

Zámecká galerie Státního zámku Sychrov, 18:00

· Pondělí 11. června

SKETY (vokální hudební skupina)

Městské divadlo Železný Brod, 19:00

· Úterý 12. června

Pěvecký recitál Luďka Veleho

Kulturní centrum Golf Semily, 19:30

· Čtvrtek 14. června

Slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku republiky pod záštitou Města Turnov - Pěvecký recitál Gabriely Beňačkové a Jakuba Pustiny

Městské divadlo Turnov, 19:30

· Pátek 15. června

Dvořákovo klavírní kvarteto

Městské divadlo Turnov, 19:30

· Sobota 16. června

Závěrečný koncert Interpretační hudební dílny mladých

Městské divadlo Turnov, 18:00

· Neděle 17. června

Koncert písní Josefa Kainara