Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

14. ročník Semilského pecnu již tuto sobotu

  8:31
Na semilském Ostrově se v sobotu 9. září 2017 uskuteční již počtrnácté Podkrkonošská slavnost úrody pod názvem Semilský pecen. I tentokrát je pro návštěvníky připraven bohatý program. Nebude v něm chybět dožínkový průvod městem, expozice hospodářských zvířat, ukázky historické i současné zemědělské techniky, rukodělné dílničky i závod na koloběžkách.

Evergreen Tour 2015, Praha, Lucerna, 29. dubna 2015: Eva Pilarová | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Před slavnostním zahájením Pecnu proběhne tak jako každý rok ekumenická bohoslužba, na níž vystoupí pěvecký sbor Jizerka, poté projde městem dožínkový průvod vedený kněžnou Libuší a její družinou, vyhrávat do kroku bude kapela Semilská 12.

Průvod zamíří na Ostrov, kde bude Pecen slavnostně zahájen. Zde se kromě zemědělců a řemeslníků budou prezentovat také regionální spolky a sdružení. Pecen pochopitelně patří řemeslnictví a výrobkům z regionu - návštěvníci tak ochutnají nejrůznější regionální potraviny, medovinu a další dobroty.

V předvečer Pecnu nebude chybět tradiční Ďolík fest, na němž se představí žáci konzervatoří, uměleckých škol i ostatní kumštýři, od 21 hodin před zámkem zahraje Varmužova cimbálová muzika.

Hlavní program Pecnu je připraven na sobotu, kdy na Ostrově a podiu před zámkem proběhne pestrý program. Zatímco páteční podvečer patřil převážně kultuře, sobotní dopoledne na Ostrově už bude patřit zábavě. Pecen si prostě užijí velící i malí, bez rozdílu data narození. Těšit se mohou na slavnostní vyhlášení hned několika soutěží - Podivíni mezi plody a druhý ročník soutěže o nelepší doma upečený řemeslný chléb s názvem Dobrý pecen.

Odpoledne před zámkem opanují muzikanti všech hudebních žánrů. Nejprve vystoupí mítstní dechová hudba pod vedením kapelníka Daniela Bismilera Semilská 12, hned vzápětí zazní pásmo písniček Michala Davida z muzikálu Decibely lásky, hvězdou programu bude zpěvačka Eva Pilarová, kterou na podiu vystřídá LOLA, kapela hrající alternativní pop. Večer zakončí rocková zábava v podání SVR.